Mamaya Başladık

Fıstığımız her ne kadar kilo alıyor olsa da, alt sınrlarda gezinmeye devam ediyor(du) “Ortalamanın altında ancak normal değerlerin arasında” Son haftalarda gece de dahil 2 saatta bir karnını doyuruyor ancak ilk haftalarda gece aralıkların daha geniş olması sebebiyle kilo konusunda biraz geri kalmıştı. Bir de kendisi biraz “aktif” uyanıkken eli ayağı durmuyor, dolayısıyla yakıyor yediğini diye düşünüyoruz…

Neyse, sonuç itibariyle son tart kontrolünde doktorumuz günde bir öğün de mama verelim dedi. ne yapalım, peki dedik. Nutrilon 1 isimli bir başlangıç mamamız oldu. Dolayısıyla “baba” olarak yeni bir görevim daha olmuş oldu. Mama hazırlanacak, kızımız doyurulacak. Üstelik “meme,emzik-ibiberon karmaşası”nın yakınından bile geçmediği için kızımız, istediğimiz gibi biberonla kayifli keyifli doyurabilitoruz kendisini. (O kadar da değil) Ancak ilk başta eskaza biberona alışmasın diye kullandığımı, ucundan binbir güçlükle süt gelen biberonu artık kullanmıyoruz, normal, rahat rahat akıtan biberona geçtik… Sonrasında tekrar meme emmek konusunda hiçbir kafa karışıklığı yok kızımızın. (Ve evet, emzik de kullanıyoruz artık…)

Bu arada Nutrilon’u internette araştırınca  Mamamarketi.com diye bir site buldum. Bulamadığınız mama bulursa işe yarayabilir düye düşündüm. Ama bir yandan da gördüm ki online bir mağaza olsa da fiyatları bizim kçşedeki eczaneden alçak değil. Üstelik de Antalya’dalar… Kolay tedarik edilebilir mamalar için  eczane veya gross marketler bu durumda daha mantıklı.

Mama’ın en büyük etkisi (daha çok yeni aşladığımızdan ve kilo artışını henüz göremediğimizden) kızımızın bezlerindeki kesif koku. şimdi artık kakasını yaptığında kokuyu almamak imkansız. Bezi değiştirme işlemini de çok hızla halletmediğinizde zehirlenmeniz işten bile değil  :)

Nutrilon’un üreticisi Nutricia’nın Web Sitesi
Nutricia Türkiye’Nin web sitesi (oldukça başarısız)
Mamamarketi.com

0 Comments

  1. hih hih.. hayirli olsun efem.. istahlari hic kesilmesin, sular seller gibi alsin kilolarini, hemmencecik ortalama kiloya sippadanak ulassin, normal range’inin ortasina zip diye dussun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2020 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑