Yeni Hayat

Yeni hayatımız yavaş yavaş düzene girmeye başladı. Daha doğrusu yepyeni hayatımızın yepyeni düzeni, düzensizlikleri oluşmaya başladı. (Çok uzun zamandır ilk kez günlerce cevapsız bıraktığım mailleri temizledim az önce)

Son 3-4 günde yazcak tepeleme konu biriktirdim. “Hastaneye giden baba adayına tavsiyeler” “Ameliyathane maceraları” “HasKarışık hastanelerde kaybolmadan istediğin yere ulaşabilmek” “Hastanedeki iki gün” “Baba adayına doğum ve hemen sonrasına dair tüyolar” vb. vb.

Ancak şu anda hepsini kafamda yazmakta olsam da hepsini birden online ortama geçirecek halim yok. Ama en hızlı şekilde halledeceğim. Söz…

Zeynep Hanım’la ilgili bir iki satır yazmadan gitmek de olmaz:
– Keyfi çok yerinde
– Doğumdan önce kafamda soru işaretleri olsa da bez değiştirmek konusunda her geçen saat biraz daha ustalaşıyorum. (Sağolsun iki hafta önce Ada üzerinde pratik yapmış olmam çok işe yaradı.) Baba adaylarına önerim 6-7 aylık bir velet bulup onun üzerinde; annesi veya babası eşliğinde bir iki antreman yapın. Çok işe yarıyor.
– Ve evet. Gerçekten de sanıyorum bundan sonra 2 yıl kadar Prima’ya çalışacağım.
– Banyo meselesi de o kadar zor değilmiş. Bu akşam tecrübe ettim. Umarım tüm baba adaylarının veletleri suyla bu kadar barışık doğar ve öyle kalır.
– Lohusa şerbeti şahane bir şey… (Tarçınlı ve karanfilli akide şekerinin soğuk ve sıvı olanı;içilebileni)
– Kendime not: Zeynep’in uyuduğu dakikaları internet başında site güncelleyerek değil, Deniz gibi yatıp uyuyarak geçir!!!

0 Comments

  1. :) simdiden ilk tatilinizi merakla bekliyorum. Hadi duzeniniz hayirli olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑