BlogKüme – Bloglararası Destek şebekesi

blogkumeDikkatli olan sürekli okuyucular fark etmişlerdir belki; Babaolmak.com’un en sağdaki sütununda ufak bir reklam (daha doğrusu destek) alanı var artık. Ticari olmayan bir şebekenin destek amaçlı bannerları.

Blogküme.com, blogların birbirini desteklemesi ve tanıtması ilkesiyle kurgulanmış bir ağ. Ortak bir havuza dahil olan blogların tanıtım banner ve sloganları diğerlerinde yayınlanıyor.

En dikkat çekici unsur, isteyen her blogun elini kolunu sallayarak ağa dahil olamaması. Denetim; onay, moderasyon gibi ağır bir yükü göz önüne alarak başvuran her siteyi inceleyip belli kriterleri tutturan blogları havuza dahil eden bir sistem Blogküme. Bunun amacını ve üyelik kriterlerini de şöyle açıklıyor:

BlogKüme takipçilerine ve üyelerine en kaliteli hizmeti sunmak istemektedir. Dolayısıyla bazı şımarık düşüncelere sahibiz. Buna göre BlogKüme üyesi olarak kabul edeceğimiz bloglardan bazı beklentilerimiz var:

– Öncelikle blog, gerek tasarımı gerekse de içeriğiyle çevresindeki diğer bloglardan farkını ilk görüşte dışa vurabilmeli.
– Blogun konusunun önemli olmadığı gibi, yazarın dilini oldukça iyi kullanabilmesi gerekiyor.Blog sahibi veya sahipleri, bloglamayı para kazanmak veya başka amaçlar için değil her şeyden önce kendileri için yapıyor olmalı.
– BlogKüme hitlerle ilgilenmiyor. BlogKüme kaliteli içeriğin, değerini bilebilecek insanlara ulaştırılmasıyla ilgileniyor. Dolayısıyla hitiniz önemli değil.
– BlogKüme üyeliği demek, bu takımın bir parçası oluyorsunuz demek. Dolayısıyla BlogKüme’ye her türlü desteği daima gösterebilmenizi bekleyeceğiz.
– BlogKüme her şeyden öte bir dayanışma topluluğu, bunun farkında olmanızı isteyeceğiz.

Blogküme.com‘a gidip blogunuzu kaydedebilirsiniz. Yukardaki kriterlerin tamamını tutturduğunu bildiğim bir çok kişi Babaolmak.com’u düzenli okuyor. (Üstelik “aile” diye bir kayegori de mevcut Blogküme’de… Hatırlamakta fayda var: Birlikten kuvvet doğar. ;) Blogunuz yoksa da Blogküme ağındaki farklı konulardaki blogları gezebilir, Türkçe blog dağarcığınızı son derece kaliteli bloglarla genişletebilirsiniz.

0 Comments

  1. gercekten guzel bır sıtenız var blogödüllerinde oyum sizindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑