Daha önce de Farmafil‘den bahsetmiştim Babaolmak.com’da; “ihtisaslaşan” web sitesi ve blogların zaman içinde yavaş yavaş da olsa çok ciddi bir baarıya imza atacağını, internet yayıncılığı ve internetteki kaliteli ve dikey içerik için çok önemli olduğunu düşünüyorum ve birkez daha altını çizmek isterim. (Çizdim bile)

Gelelim konumuza; bir süredir favori bloglarıma istediğim vakti ayıramasam da Google Reader sağolsun bir şekilde bir yerlerde en azından başlıklarını okuma fırsatım oluyor. Farmafil ama sağolsun direkt mail atarak en son yazısına dikkatimi çekti:

Geçici dövmeler ve allerjik reaksiyon… (Her ne kadar 1 yaşında bir kız babası olarak geici dövmeler konusunda şimdilik bir endişem olmasa da aramızda endişelenme zamanı gelmiş anne ve babalar kesin vardır, dolayısıyla okumakta fayda var.) (Öte yandan geçici dövme değil, gerçek dövme taraftarı olan bir kişi olarak da “hijyen ve sağlık herşeyden önemlidir aman diyeyim” diyor ve devam ediyorum)

Geçici dövme konusundan ziyade iki başlık daha fazla dikkatimi çekti Farmafil.com‘da:

Keneler… (Ki vakit bulduğumda detaylı olarak araştırayım ve birşeyler yazayım da istiyorum çünkü kampa giden, veletlerin çıplak ayak çimlere bolca basması gerektiğine inanan bir kişi olarak her ne kadar çok geniş ve rahat olsam da gittikçe kılanıyorum. Farmafil’in yazdıklarında en dikkatimi çeken şey ülkemizde sadece bu yıl 42 kişi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’inden hayatını kaybetmiş olsa da Kırım’da 48 yıldır bu sebeple ölen yokmuş. Kongo’Yu bilemiyorum…)

Farmafil‘den son yazı da:
Çocukların evde yutabileceği şeyler. Acaba zehirli mi? Bence geçici dövmeden de kenelerden de daha hassas bir konu çünkü veletler hergün her saat evde vakit giçiriyorlar ve gittikçe mobilize olduklarından ve her an göz önünde olmaları mümkün olmadığından bence diüer iki konuya nazaran çok daha yüksek risk içeren bir durum bu evde yutulası şeyler…

Sonsöz: Takip ediniz Farmafil’i… “İlaç seven fil, Farmafil!