Montessori.org.tr Yayında!

Babaolmak.com’un dikkatli takipçileri bir süredir bir veli inisiyatifi Montessori okulu girişiminin içinde yer aldığımın farkındadırlar. Bir araya gelen bir grup veli olarak başladığımız okul projemiz ilerliyor. Hatta konuyla ilgili önemli virajları hızla dönüyoruz…

Bu virajların en önemlilerinden biri resmi bir kurum haline gelmekti; Haziran ortalarında derneğimiz kuruldu: Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği… Hatta tam da Z’Nin doğumgününde ilk genel kurul toplantımız yapıldı, yönetim belirlendi ve bu yönetime okul kurma yetkisi verildi ilk üyeler tarafından.

Temmuz ayında prosedürler sebebiyle biraz ağır işlemiş olsa da süreç, derneğimiz resmi olarak okulunu kurabilir oldu, hatta kağıt üstünde bir iktisadi işletme kurma işleri tamamlandı ve artık derneğimizin bir iktisadi işletmesi yani okulu oldu. Okul adına adım atamaz durumdayken artık çok daha hızlı ve büyük adımlar atabilir olacağız.

Bu kurulum işlemlerinin tamamlanamaması sebebiyle elimiz kolumuz bağlı beklerken bu hafta itibariyle artık harekete geçebiliyoruz. Artık okulumuz adına bina kiralama işini hemen halledebilecek, böylelikle okul binasını görmek isteyen herkese binamızı gösterebileceğiz… Hafta ortası gibi uzun süredir beklettiğimiz binamızı tutmuş olacağız bir aksilik olmazsa. (Ki olabilecek her aksiliğe karşı haftalardır alternatif binalar arayışımız da sürüyordu – temkinli olmakta fayda var…)

Şu anda 30 aileyi geçmiş durumdayız, zaten ilk sene için 35 çocuğun ötesine de geçmemiz mümkün olmayacak gibi görünüyor. (Bu arada seneye okula başlayacaklardan oluşan bir liste bile oluştu şimdiden)

Bu arada bugünkü (ya da 31 Temmuz 2010 diyeyim) HaberTürk gazetesinin cumartesi ekinde de konuyla ilgili bir haber (bazı bilgi hatalarıyla olsa da) ve bazılarımızın fotografları, konuyla ilgili görüşleri yayınlandı… (Online olarak bulamadım haberi ama röportajın yayınlanmamış ham halini şurada bulabilirsiniz)

Benim bu yazıyı kaleme almaya başlama sebebim ise derneğin web sitesinin açıldığını, içinde başta Montessori eğitimi olmak üzere oldukça sıkı bir içerik olduğunu, dernekle ve şu an için okulumuzla ilgili her türlü bilginin alınabileceğini ce gelişmelerin takip edilebileceğini duyurmaktı. (Heyecanlı bir kişiyim, kaptırdım gidiyorum…)

Dolayısıyla konuya dönecek olursak, Montessori derneğimiz ya da Montessori okulumuzla ilgili her türlü bilgi için www.montessori.org.tr adresine tıklayabilirsiniz…

0 Comments

  1. sizleri yakından takip ediyorum. Azminizi tebrik ediyorum. İnşallah oğlum büyüdüğünde de sizlerin arasında olabilirim..
    sevgiler

  2. ilk günden bu yana sessiz sessiz takip ediyorum,
    olağanüstü bir babasın ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2024 Baba Olmak

Theme by Anders NorenUp ↑